Назад приказна – CES | Месец 2 со cauda equina синдром

Добредојдовте на назад приказна.

Овие мислења ќе се фатат од кога бев погодени со Cauda коњски синдром додека почнувајќи мојот блог во месец 4.

16 март, Fisherman's Wharf Restaurant, Колумбо, OH:

Од мене - Откако се промени работни места минатата година, Имав планирано за обединување на мојот поранешен кадар. We had planned it for March 16th and just because I couldn't walk, беше zonked на апчиња болка, и потребни пелени дека нема причина да се одложи. Се сретнавме за ручек и имаше одлично време!

sm_The whole group

18 март, 2013, Дома:

Од жена ми - Ние нареди rollator за Дејвид која има корпа (неговата "чанта" of sorts--with wipes, пелени, meds, целата 9 дворови) и едно биде да се закачи за нашата столица. Сега тој навистина може да доживее независност колку што е можно. The therapy we're doing at the house keeps him stretched and a bit more limber by the day, иако ми се чини дека многу висок планина за искачување. Неговата д-р. е изменета неговиот лекови, и се надевам дека глуждот оток ќе се повлекува толку повеќе тој може да оди. Ние сме толку благословен и среќен да се знае дека луѓе не држат во молитва. Ви благодариме длабоко!

19 март, 2013, Дома:

Од жена ми - Дејвид ја започна својата амбулантско (надвор од куќата) физикална терапија ова утро. Неговите сеанси ќе биде околу еден час, два пати неделно, за сега во Westerville (за 20 мин далеку). Локацијата е прилично блиску до своето работно место, па кога тој се врати на работа, they'll be handy and have extended hours. Тој помина добро денес и биле дадени повеќе компоненти во рутински да го направите двапати или 3 x на ден, со отпечатоците, и тој е "чувство на се протега" денес повеќе од вообичаеното. Ние продолжуваме чување на неговите исход во молитва и се убедени дека Отецот ќе заздрави Неговиот начин, Своето време, за Неговата слава!

27 март, 2013, NovaCare рехабилитација, Westerville, OH:

Од мене - I'm 4 сесии во мојот амбулантско терапија и добро напредува. Јас план за враќање на работа следниот понеделник. Јас се уште мора да го користат патнику да одиме, но можам да одам на моето за неколку чекори пред сум во можност да се одржи рамнотежата. Моите нозе се доволно силни, тоа не е во можност да се чувствуваат она што моето тело прави на моите нозе (рамнотежа) тоа е голем недостаток во овој момент. Јас се уште сум вцепенен од околу 3 инчи под мојот појас надолу кон средината на бутот, а потоа морничав-вцепенен и многу тендер од колена надолу до прстите на нозете (освен потколениците - Имам нормална чувство таму.) Јас сум подобар во можност да се предвиди потребата за бања стоп, па можеби наскоро инконтиненција ќе биде нешто од минатото. Тоа е голем дел од предизвикот сега. Се навраќам на хирургот во четвртокот за мојот прв следи со него. И сега сум во можност да се вози повторно.

Ви благодариме на сите кои биле моли за нас. Тоа е дефинитивно време на борбата за нас во физички царството и на сите ваши поддршка е и посебен и ценети од страна на нас. Сите ние те сакам!

>>>> Месец 3

One thought on “Назад приказна – CES | Месец 2 со cauda equina синдром”

Comments are closed.